Kategorie sklepów

Jak wybrać buty zimowe dla dziecka?


Podobnie jak kurtka, obuwie to kolejny bardzo istotny element zimowego ubioru każdego człowieka. Tym bardziej powinniśmy zwrócić uwagę na to, czy nasza pociecha ma odpowiednie wyposażoną szafę na śnieżne igraszki.

- Jestem wściekła, ponieważ kupiłam tydzień temu buty dla synka zimowe i po godzinnym spacerze nóżki miał lodowate. Temperatura w Katowicach -3 stopnie Celsjusza, przez tą godzinę był ciągle w ruchu a do tego świeciło słońce. Kupując te buty sprzedawczyni zachwalała, że wykonane są ze skóry naturalnej, ocieplane wełną owczą... Miały być ciepłe a dziecku po godzinie nogi marzną. Na dodatek kosztowały 179zł – żali się na jednym z popularnych for internetowych rozłoszczona sytuacją mama. Takich wpisów w Internecie nie brakuje. Mało tego! Coraz więcej rodzicielek właśnie w sieci poszukuje rady w kwestii obuwie zimowego wartego zakupu. Czym kierować się podczas kupowania dziecku butów na zimę?

Liczy się zdrowie

Większość rodziców ze szczególną starannością dba o to, aby jego maluch w zimie nie marzł. Lekarze alarmują, że najwięcej ciepła z ludzkiego organizmu ucieka przez głowę, ręce i stopy. To są te elementy naszego ciała, które są najczęściej narażone na działanie czynników atmosferycznych, w tym deszczu, śniegu, czy mrozu. A ciepło dla zdrowia jest najważniejsze. Maluch podczas zimowych zabaw bardzo szybko może wychłodzić organizm. Tak oto, odporność dziecka maleje. W ten sposób, wszystkie zarazki i wirusy mają większe pole manewru. Troskliwy rodzic powinien zrobić wszystko, aby jego pociecha nie zachorowała przez zaniedbanie. Stąd tak istotne jest obuwie, które będzie skutecznie trzymało ciepło i nigdy nie przemoknie. Buty, które posiadają ukryte „wady” mogą przez szwy albo źle sklejoną skórkę z podeszwą dopuszczać do wnętrza wilgoć. W momencie, gdy na zewnątrz znajduje się minusowa temperatura nie trudno o odmrożenie stóp. Drogi rodzicu! Nawet lekko odmrożone nóżki pociechy, już nigdy nie będą takie same. Wiąże to się z chorobami stawów, bólem, obrzękiem, a ogólnie rzecz biorąc z dożywotnim kłopotem. Chcesz dziecku przez roztargnienie albo zbyteczną oszczędność zafundować takie problemy?

Z czego są zrobione?

Odpowiedni materiał i wykonanie obuwia – to gwarancja zdrowia dla Twojego dziecka. Kupując buty zimowe dla malucha nie patrz na cenę, lecz na to, jakich materiałów użyto do ich produkcji. Oczywiście najbardziej sprawdzona i popularna jest skóra. Oprócz tego, że jest to trwały materiał, to jeszcze możesz być pewny, że dziecku posłuży dość długo. Przynajmniej do momentu, gdy z nich naturalnie wyrośnie.
Warto kupić dziecku obuwie wykonane z gore-texu. Nazwa jest jednocześnie znakiem towarowym firmy W.L. Gore & Associates. Marka zaopatruje produkty, w których występują włókna oparte na teflonie, nici i membrany. Tkaniny gore-texowe chronią ciało przed deszczem i wiatrem, a jednocześnie umożliwiają wydajne odprowadzanie pary wodnej (potu) w kierunku od ciała na zewnątrz.
Obowiązuje od: 2010-11-30

Data dodania: 2010-11-30

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz. Nie masz konta? Rejestracja zajmuje tylko 10 sekund!