Kategorie sklepów

Tanie prezenty - dobry prezent nie musi być drogi


Twoje świąteczne upominki mogą być wyjątkowe, nawet jeśli na przedświąteczne zakupy masz naprawdę ograniczone środki finansowe.

Robienie prezentów to dla niektórych wyjątkowo nerwowe chwile. W głowie roi się od pytań w stylu: czy mój prezent się spodoba? Czy nie jest zbyt tani? Czy jest w stylu obdarowywanego? Wątpliwości może być jeszcze więcej, gdy w grę wchodzą finanse. Mało kto, może sobie dzisiaj pozwolić na bardzo drogie prezenty, ale za to każdy nas chce, aby te nasze okazały się trafione. Jak to zrobić? Na co zwrócić szczególną uwagę, aby bliscy i przyjaciele na długo zapamiętali podarunek właśnie od Ciebie?

Najpierw pomyśl

Ciężko wpaść od razu na genialny pomysł i doskonały wybór prezentu. Mając to na uwadze, warto wcześniej śledzić ofertę produktową sklepów i tych tradycyjnych, i tych internetowych. W zależności do tego, którą metodę robienia zakupów wolisz, spróbuj wyszukać najciekawsze propozycje. Co to znaczy? Produkt nie musi być drogi, ale ma przykuwać Twoją uwagę i wzbudzać silne emocje, np. wzruszać. To da Ci gwarancję przełożenia sytuacji ze sklepu, albo sprzed monitora komputera na rzeczywistość. Osoba, której sprawisz taki podarunek prawdopodobnie zareaguje tak samo.

Psychologowie dowiedli na podstawie eksperymentów behawioralnych, że bardzo silne emocje wzbudzają w nas prezenty oparte na znanej nam perspektywie. Dla Ciebie ramą właściwą dla wyboru podarunku może stać się np. zdjęcie. Jeśli dysponujesz ciekawą fotografią osoby, której szykujesz niespodziankę, znajdź rzecz, w której po prostu umieścisz to zdjęcie. Nie koncentruj się tylko na ramce. Zdjęcie można przecież nadrukować na poszewce poduszki, papierkach cukierków, na kubku, albo na kalendarzu. Widziałeś kiedyś kalendarz, a w nim na każdy miesiąc inne zdjęcie bliskiej Ci osoby? Na samą myśl powinieneś już się uśmiechać.

Najważniejszy jest pomysł

Poszukiwanie trafionego prezentu, to proces poznawania drugiego człowieka, ale też sprawdzian dla naszej pamięci, kreatywności i umiejętności kojarzenia. Jak dobrze znasz osobę, której szykujesz niespodziankę? Nie wiesz? Przejdź się po sklepach i za każdym razem, gdy zatrzymasz na czymś wzrok, zadaj sobie pytanie: czy ta rzecz zwróciłaby uwagę osoby, dla której szukasz czegoś specjalnego?


Obowiązuje od: 2010-12-02

Data dodania: 2010-12-02

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz. Nie masz konta? Rejestracja zajmuje tylko 10 sekund!