Kategorie sklepów

Jakie obuwie męskie na zimę?


Stopy, głowa i dłonie – to części naszego ciała, przez które z organizmu ucieka najwięcej ciepła. Jak je zabezpieczasz przed wychłodzeniem?

Raz, a porządnie

To jest jeden z niewielu garderobianych produktów, na których naprawdę nie warto oszczędzać. Właściwie dobrane, stworzone z wysokogatunkowych materiałów obuwie może nie raz i nie dwa uratować nam zdrowie. Paniom ciężko to zrozumieć, bo przecież zawsze chcą wyglądać elegancko – nawet, gdy za oknem temperatura spada lekko poniżej minus 20 stopni Celsjusza. Z wygodą i zdrowiem za pan brat jest z kolei większość mężczyzn. Chociaż płeć piękna twierdzi, że panom jest łatwiej, bo wystarczą im tylko trzy elementy stroju, aby dobrze wyglądać. Niemniej jednak, abstrahując od elegancji i salonowego patrzenia na wygląd, zastanówmy się nad tym, jakie wybrać obuwie zimowe.

Trekkingowe

Świetne rozwiązanie na śnieżną zimę. Obuwie trekkingowe zostało zaprojektowane z myślą o górskich wyprawach, ale większość z nas dobrze wie, że doskonale sprawdza się w naszym klimacie. Gdy śnieg sięga po kolana, a mróz szczypie w uszy, takie obuwie skutecznie ochroni nasze stopy przed zbędną utratą ciepła. Trekkingi, dzięki rzepom lub specjalnie zwijanym sznurówką zabezpieczają stopy przed dostaniem się do wnętrza zimnego śniegu. Charakterystycznym elementem obuwia jest pogrubiona obszywka dookoła kostki, która ją usztywnia chroniąc przed złamaniem. Decydując się na wybór tego obuwia pamiętaj, że najlepiej pasuje ono do sportowego zestawu ubrań. Poza tym, szukaj obuwia szytego, a nie klejonego oraz wykonanego z prawdziwej skóry. To gwarantuje długi czas użytkowania butów.

Winter i trail

Nazwa myląca, bo przecież trekkingi też świetnie spełniały swoją funkcje w śnieżnych warunkach. Obuwie typu Winter w estetyce przypomina jednak bardziej kozaka, a nie trapera. Poza tym, na obuwniczym rynku można znaleźć takie egzemplarze, które wkomponują się w garnitur, lub inny strój elegancki, czy też służbowy. Obuwie Winter ma wszyty zamek, przez co, nie zawsze nadaje się na górskie wyczynowe wyprawy.

Tak samo, jak Winter i trekking obuwie męskie, zimowe trail jest trochę mieszankę jednego i drugiego. Skrócono natomiast element nad kostką, przez co nadaje się do chodzenia, tylko w niewielkim śniegu i w większości jest sznurowane.

Decydując się na zakup zimowego obuwia zwróć uwagę na materiał, z którego je wykonano. Coraz więcej firm, specjalizujących się w produkowaniu odzieży i obuwia sportowego, do zimowych butów dodaje zaprojektowane przez siebie i opatentowane rozwiązania. Niektóre z nich o nawet 50 proc. poprawiają wygodę, a także skuteczniej zabezpieczają stopę przed odmrożeniem.Obowiązuje od: 2010-12-07

Data dodania: 2010-12-07

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz. Nie masz konta? Rejestracja zajmuje tylko 10 sekund!