Kategorie sklepów

Pomysły na prezenty


Bliskiej osobie wolimy wręczyć kopertę z gotówką, niż kupić prezent. Dlaczego obdarowywanie rodziny i przyjaciół sprawia nam tak wielki problem?

Już za kilka dni Święta, a co się z tym wiąże ostatni dzwonek na zakup prezentów. Jeśli należysz do grona osób, dla których kupowanie podarunków jest po prostu męczarnią, pomyśl dlaczego tak się dzieje. Jest jeszcze chwila, aby zmienić swoje nastawienie i być może tegoroczne świąteczne poszukiwania zaliczyć do udanych.

Zabiegani-niepoznani
Psychologowie twierdzą, że najciemniej pod latarnią, a przyczyna naszych rozterek w kwestii prezentów leży w nieumiejętności obserwacji. Przyjaciele, rodzice, dzieci – każda z tych relacji wskazuje na bliskość, a ta oznacza nic innego, jak wiedzę na temat drugiego człowieka. Obcując z przyjaciółką, czy z partnerem mamy czas na to, aby dokładnie przyjrzeć się oczekiwaniom tej drugiej strony. Po kilku latach na pamięć znamy zachowania męża, dziecka i rodzica. Znając ich upodobania możemy powiedzieć, co sprawia im radość i przyjemność, a co nie. I właśnie odpowiednie dobieranie prezentów to nic innego, jak właściwa wiedza na temat drugiego człowieka. Bez niej, zmagamy się z niepewnością, bo nie wiemy na ile nasz prezent okaże się udany.

W dzisiejszym świecie jesteśmy coraz bardziej zabiegani. Nie mamy czasu spokojnie wypić porannej kawy, w efekcie umyka nam dużo szczegółów z pozoru mało istotnych. Świąteczne poszukiwania to pewnego rodzaju konfrontacja naszego wyobrażenia o bliskości z rzeczywistymi relacjami, jakie panują między nami, a np. naszą rodziną.

Po prostu patrz i zapamiętuj
Najbardziej udany prezent to taki, który obdarowywany chce mieć. Będziemy wiedzieć, czy tak jest, gdy wybierzemy coś, co jest obecnie w polu zainteresowania tej osoby. Jak to sprawdzić? Najlepiej uważnie słuchać. O czym mówi? Co jej się spodobało? Kryształowy aniołek na wystawie sklepiku w rynku, a może perfumy Christiania Diora?
Dobieraj prezenty na podstawie tego, co widzisz i tego, co słyszysz. Oczywiście kieruj się w tym wszystkim rozsądkiem. Najważniejsza jest pamięć i gest, a nie cena podarunku.


Obowiązuje od: 2010-12-23

Data dodania: 2010-12-23

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz. Nie masz konta? Rejestracja zajmuje tylko 10 sekund!