Kategorie sklepów

Kupujemy - kurtki zimowe dla dzieci


Najtrudniej, czy najłatwiej jest kupić kurtkę na zimę dla naszego malucha? Wszystko zależy od mamy i taty. Jedno jest pewne każdy troskliwy rodzic chce żeby jego pociecha była najpiękniejsza, ale przede wszystkim, żeby nie marzła. Jaką zatem wybrać kurtkę zimową dla dziecka?

Najpierw funkcjonalność ciuszka

Ładna kurtka to nie wszystko. Nawet, jeśli jest w misie, smoki, księżniczki, czy jeszcze inne postaci z bajek, to nic, gdy nie zabezpiecza zdrowia naszego malucha. Wymagający rodzic najpierw zwraca uwagę na te szczegóły, które mają na celu służyć dziecku ze względów użytecznych, a dopiero potem na estetkę kurteczki.

Trudniej o dobry wybór, gdy na zakupy zabieramy ze sobą dziecko. Pamiętaj, że ono nie jest jeszcze świadomie, jak ważna jest dbałość o zdrowie. Jeśli zobaczy wyjątkową kurteczkę, na pewno będzie chciało, abyś to właśnie ją drogi rodzicu kupił. W przypadku, gdy wybierzesz inną, może odmawiać jej noszenia. Dlatego najlepiej jest wybrać samemu kilka propozycji i dopiero na końcu pozwolić maluszkowi na wybór.

Na co zwracać uwagę?

Podstawa to zakryte plecki. Zimowa kurteczka powinna być na tyle długa, aby dół plecków dziecka oraz jego pupa była przykryta. W zimie dziecko uwielbia bawić się w śniegu, podnosi wtedy rączki, czasami też upada. Plecki narażone są na odkrycie, a przez to zimny śnieg, watr, czy deszcz może się dostać w newralgiczne miejsce. Od tego już całkiem niedaleko do przeziębienia, albo jeszcze poważniejszej choroby. Zwróć uwagę na zakończenie rękawów kurteczki. Najlepiej żeby na końcu znajdowały się ściągacze. Pozwoli to nałożyć maluszkowi rękawiczki i włożyć pod ściągacz. To dodatkowe zabezpieczenie, dzięki któremu ciepło będzie miało ograniczone pole ucieczki.

Kurteczka dla maluszka obowiązkowo musi mieć kaptur. To nie ma być jednak atrapa, bo takie okrycie głowy nic nie da. Kaptur musi spełniać określone funkcje, czyli zabezpieczać przed zjawiskami pogodowymi i zastępować czapkę, gdy dziecko jej nie ma.

Ciut dziecięcego świata

Użyteczność kurteczki to podstawa, ale pamiętaj, że kupujesz odzienie dziecku, a nie dorosłemu. Maluch chętniej będzie nosił okrycie kolorowe, kojarzące się mu z ulubionymi postaciami z bajki, a także przyjemne w dotyku. Szukaj, więc materiałów przyjaznych dziecku – od środka wygodny, ciepły polarek, od zewnątrz nieprzemakalny materiał.

Obowiązuje od: 2010-11-06

Data dodania: 2010-11-06

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz. Nie masz konta? Rejestracja zajmuje tylko 10 sekund!