Kategorie sklepów

Jakie wybrać damskie buty zimowe?


Obuwie u kobiety, tak samo jak jej dłonie mówią o niej bardzo wiele. Psychologowie twierdzą nawet, że buty u płci pięknej są wyznacznikiem charakteru.

Byle jakie, byle ciepłe

To dobre podejście, ale tylko dla zdrowia. Przechadzając się zatłoczonymi ulicami wielkiego miasta nie trudno napotkać panie, których obuwie pozostawia wiele do życzenia. Jest ciepłe, wykonane ze starannie dobranych materiałów, ale i niemodne. A szkoda! Bo przecież buty wpasowujące się w stylistykę aktualnie panującego trendu, to ważna sprawa. Nie świadczy o próżności, lecz o wyjątkowej wrażliwości odzieżowej.

Faktem jest jednak, że można kupić takie obuwie na zimę, które na długo pozostanie uniwersalne. Do takich butów należą kozaki, czyli zimowa podstawa każdego kobiecej garderoby. Nie trzeba mieć ich piętnaście par, aby mieć, w co się ubrać. Szczerze mówiąc, wystarczą tylko trzy pary, aby idealnie skomponować ubiór na każdą okazję.

Klasyczne, z wysoką cholewką

W każdym sklepie jest ich mnóstwo, ale rzadkością są kozaki idealnie skrojone. Wybierając obuwie zawsze zwracaj uwagę na ich kształt. To prawda, że nie mogą tylko ładnie wyglądać. Najważniejsze jest to, aby chroniły stopy przed utratą ciepła i gwarantowały komfort ich użytkowania. Niewygodne buty to zmora wielu kobiet i podstawowy błąd w doborze obuwia. Zastanów się ile godzin codziennie w nich trzymasz stopy, a potem pomyśl, jak to wpływa na ich kształt i skórę. Czasami warto wydać więcej, ale dzięki temu mieć pewność, że oprócz ładnej prezencji, Twoje stopy nie męczą się.

Klasyczne damskie kozaki z wysoką cholewką sprawiają, że każda noga prezentuje się elegancko. Obowiązkowa powinna je mieć każda kobieta. Nadają się do wyjściowych strojów, w tym spodni z zaprasowanym kantem, spódniczek oraz sukienek. Raczej nie włożysz ich do dresowych spodni.

Na wycieczkę w góry

Obcas odpada, ale grubsza podeszwa jak najbardziej nadaje się do zimowych, wysiłkowych wojaży. Na sportowych wypadach bardziej się liczy wygoda i odpowiedni poziom zabezpieczenia stóp np. przed zimnem, a dopiero potem ich stylistyka. Takie obuwie powinno sięgać za kostkę, dzięki temu masz usztywnioną nogę w narażonym na kontuzje miejscu. Dobre obuwie jest skonstruowane na bazie gore-texu – materiału odpornego na wilgoć, zimno i opady atmosferyczne, za to przepuszczającego powietrze.

Obowiązuje od: 2010-11-27

Data dodania: 2010-11-27

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz. Nie masz konta? Rejestracja zajmuje tylko 10 sekund!